قائمة الرحلات, المساع والأنشطة الميدانية

يمكن تصفية القائمة وفقًا للفئة العمرية (رياض الأطفال والمدارس الابتدائية والمدارس الاعدادية والثانوية), المنطقة في البلاد و / أو الموسم المناسب لكم.

מי מטייל?
איפה?
מתי?

בטבע שלי – ברוח חינוך יער

במסגרת התכנית נפגשים הילדים עם הטבע שסביבם במטרה ליצור פליאה מהטבע ותחושת שייכות ואכפתיות, להעמיק את ההיכרות עם הנוף המקומי, לגרות ולעורר סקרנות והנאה מהטבע הפשוט המצוי בסביבה הקרובה, מהיש. דרך החוויות והשהייה בטבע, הילדים לומדים לכבד את הטבע וזה את זה, להעריך וליהנות מהקיים.

להמשך קריאה >>

הישרדות שלג

יום מגבש ומאתגר בהר החרמון בו נלמד כיצד לשרוד בתנאי קיצון אלפינים, כיצד הולכים בשלג, כיצד בונים מחסה ואיך שורדים בתנאי קיצון. התלמידים ילמדו להתמודד עם קושי בעזרת כלים מתודיים ומקצועיים.

להמשך קריאה >>

מגלים את ארצנו

חווית הטיול והלמידה מחוץ לכתליי בית הספר הם האמצעי המשמעותי ביותר להכרת הארץ, נופיה, מורשתה, תושביה והטבע שבה. הטיול מאפשר הקניית ערכים הקשורים ביחסם לעצמם, לחברה, לסביבה ולארץ.

להמשך קריאה >>

מגלים את הכרמל

הכרמל, המכונה גם “ההר הירוק כל ימות השנה” מציע למטיילים בו חורש ים תיכוני, פריחות מרשימות ואתרי היסטוריה ומורשת ייחודיים.

להמשך קריאה >>

בעקבות הציפורים בבריכות הדגים

מידי שנה חולפות בשמי ישראל כחצי מיליארד ציפורים! בריכות מעגן מיכאל הן בסיס לתדלוק רגע לפני שממשיכות בדרכן לאפריקה. נצפה בעופות המים החיים בסביבת הבריכות, נכיר את תופעת הנדידה, את התאמות מקורי הציפורים למזון ותופעות מדהימות נוספות בדרכי משחק וחוויה.

להמשך קריאה >>

מסעות נודדים- צפון

המסע הנודד הנו טיול רב יומי בדגש סביבתי- חברתי. המסע מזמין את התלמידים לחוות ולהתחבר לטבע בצורה בלתי אמצעית, להכיר לעומק סוגיות סביבתיות ולעבור תהליך קבוצתי ואישי משמעותי החל מנקיטת עמדה וכלה בעשייה פעילה בשטח.

להמשך קריאה >>

גאוטופ

ליווי מקצועי לתלמיד בתהליך כתיבת עבודת חקר בנושאים שונים הקשורים בבתי גידול המגוונים הקיימים בארץ כגון: נחלים, ביתרונות הלס, חמרה, חולות, ים, כורכר, ליווי בנושאים הקשורים למשאבי טבע ועוד

להמשך קריאה >>

נודדים במישור החוף והשפלה

אנחנו מזמינים אתכם למסע נודד – טיול רב יומי בדגש סביבתי- חברתי, שבמהלכו, התלמידים יוכלו לחוות ולהתחבר לטבע בצורה בלתי אמצעית, להכיר לעומק סוגיות סביבתיות ולעבור תהליך קבוצתי ואישי

להמשך קריאה >>

מסע בעקבות מעפילים

פעילות לילה ערכית וחוויתית המשחזרת את הגעת ספינת המעפילים לחוף ניצנים. התלמידים יהפכו ללילה אחד למעפילים , ויחוו את האירוע ההיסטורי בדרך בלתי אמצעית.

להמשך קריאה >>

הדרכות ביוחקר – הסיור הלימודי

מגמות ביולוגיה וקבוצות מדעיות ומחקריות מוזמנות לסיורים בדגש אקולוגי במגוון בתי גידול. במהלך הסיור יחקרו התלמידים את הסביבה האקולוגית ואת מרכיביה, נכיר את החי והצומח ונפגוש תופעות ייחודיות המאפיינות את בית הגידול.

להמשך קריאה >>

נחלים ומים במדבר יהודה

הגיאולוגיה המרשימה והמיקום הייחודי יוצרים חוויית טיול אחרת ומאפשרים לנו להנות מקסמו של המדבר – נופים עוצרי נשימה, מעיינות, שרידי התישבות, ומסלולים אתגריים הכוללים סולמות ויתדות בחלקם.

להמשך קריאה >>

מסעות נודדים-דרום

המדבר מזמן לנו מסעות רגליים מיוחדים, טיול נודד המאפשר לחוות את הטבע על כל גווניו. דרך האדם במדבר לאורך הדורות משאירה תובנות על התמודדות וקושי , יצירה וטכנולוגיה, עוצמה והשראה.

להמשך קריאה >>

חוג נוער

חוגי טיולים לנוער מכל הארץ, שנפגשים אחת לחודש עם מדריכים מבתי ספר שדה לסופשבוע של טיול גדוש חוויות, עם כל הציוד על הגב, לינה בשטח, עצמאות ואחראיות, ומסלולים יחודיים.

להמשך קריאה >>

חיי הלילה במדבר

נצא לטיול לילה מדברי לאור הירח המלא. נגלה שעם רדת החשיכה המדבר מתעורר. נאזין ללילה השקט, נביט אל הירח ונחפש את בעלי החיים הליליים בדרכם אל מקורות המים.

להמשך קריאה >>

מאסטר שף שטח

תחרות בישולי שדה המשלבת עבודת צוות ומיומנויות שטח שבסופה נהנים יחד ממעשה ידינו. פעילות גיבוש לצוותים, תלמידים משפחות ועוד המשלבת תחרות, עבודה בשיתוף פעולה וכמובן ארוחה מהנה בסופה.

להמשך קריאה >>

ניווטים ושדאות

פיתוח כישורי מנהיגות ועצמאות דרך למידה מעמיקה של מיומנויות שונות, שימוש באמצעים מהטבע, ופיתוח אישי ע”י חיבור בלתי אמצעי לשטח.

להמשך קריאה >>

משנרקלים בחוף אלמוג

מסע מתחת למים, במהלכו נציץ לחיים בים האדום. באמצעות שנורקל ומסכה נכיר את העולם המופלא מתחת למים ונצפה באחד מבתי הגידול הצפופים, הצבעוניים והמגוונים בעולם- שונית האלמוגים.

להמשך קריאה >>

סיורי לגונה

פעילות ערכית וחווייתית באחד החופים הייחודיים בארץ. הסיור מפגיש את המטייל עם עולם קסום של בעלי חיים וצמחים במפרצונים סלעיים, בניהם ארנבוני ים, קיפודים, תמנונים ותולעי זכוכית.

להמשך קריאה >>

מנקים את ישראל

הפנינג מרובה משתתפים סביב מפת ישראל ענקית, הילדים יעברו בין תחנות וישמעו על פסולת, נקיון סביבה וכיצד הם יכולים לעזור. כולל פעילות אינטראקטיבית על מפת ארץ ישראל ענקית בשטח.

להמשך קריאה >>

מסעות השרדות

מסע העצמה אישי המזמן התמודדות עם אתגרים בשטח ופיתוח כישורי מנהיגות והובלה. הסיור נבנה ביחד עם בית הספר/ הרשות המקומית וניתן לשלבו כחלק מתהליך שנתי או כמסע בפני עצמו

להמשך קריאה >>

סיורי עששיות

על התפר בין אור לחושך, הטבע משתנה וחוויית הטיול משתנה אף היא. נצא אל הטבע בדרך שטרם הכרנו, לשמע את השקט, להכיר את הכוכבים ואת בעלי החיים הליליים ולחוות סיור עם כל החושים.

להמשך קריאה >>

סדנת נוודות

פעילות חווייתית בחולות במהלכה נכיר נוודים מסוגים שונים, מנהגיהם ודרכי ההתמודדות שלהם עם הטבע. נשמע סיפורים ואגדות ונתנסה בעצמנו בחוויית נוודות.

להמשך קריאה >>

מסע בין כוכבים

שמי הלילה ריתקו את הקדמונים שמצאו בכוכבים דמויותיהם של אלים ובעלי חיים. בפעילות חווייתית נביט אל כיפת השמיים בתצפיות מונחות לייזר ואל גרמי השמיים בעזרת טלסקופים משוכללים, ונהנה מהרצאות מרתקות בנושאים שונים.

להמשך קריאה >>

כשיוצאים לטבע הוא נכנס ללב

מכירים את הסביבה הקרובה בסדרת סיורים בהתאמה אישית להכרות עם ההיסטוריה, המורשת, הצמחיה המקומית ובעלי החיים. תוך מתן כלים לגיבוש ונקיטת עמדה בסוגיות סביבתיות רלוונטיות לאזור

להמשך קריאה >>